Book, movie:
Šiuo metu (vis dar) studijuojamos knygos Džė Conpaka „Nušvitimo kelio etapai. Vidutinės apimties Lamrimas.“ bei Gešė Džampa Tinlėjus „Lodžongas. Dvasios ugdymos menas.“ - jeigu kalbėtume apie budistinę literatūrą.
Iš budistinės literatūros taip pat esu perskaitęs Kęstučio Marčiulyno „Laiškai iš Drakono kalnų“, Abhjadatos „Galingieji Tantros Meistrai. Aštuoniasdešimt keturių sidhų gyvenimai“, JŠ Dalai Lama „Keturios Tauriosios Tiesos“, „Tyra Širdis. Jėzaus mokymas budisto akimis“, Shunryu Suzuki „Dzeno protas, pradinuko protas“ ir „Nutvieksti vieną pasaulio kertelę“, Thich Nhat Hanh „Gyvasis Buda, gyvasis Kristus“, „Budos pėdsakais. Senasis batųjų debesų kelias“, Algirdo Kugevičiaus sudaryta „Mažoji Tibeto budizmo antalogija“ (I tomas), Ajahn Brahm „Atverk savo širdies duris“, Samdhongas Rinpočė „Budistų meditacija“, Zeno Meistro Seung Shano mokymas „Pelenų barstymas ant Budos“, Sogjalas Rinpočė „Tibetiečių gyvenimo ir mirties knyga“, Lama Olė Nydhalas „Viskas - kaip iš tiesų yra. Galimybė šiandieniniam pasauliu pažinti gyvąjį budizmą“, Robert Aitken „Zen Mokytojas Varnas“, Sparnuotoji Vilkė Heather Hughes - Calero „Tibeto Šamanas. Milarepos istorija - nuo pykčio iki nušvitimo“, William Hart „Menas gyventi. Vipasanos meditacija kaip jos moko S. N. Goenka“; „Lotose gimęs. Padmasambhavos gyvenimas“ (Užrašytas Ješė Cogjal); „Dakinės Mokymai“ (Padmasambhavos patarimai Dakinei Ješė Cogjal); JŠ Dalai Lama, Jeffrey Hopkins „Kaip pažinti save“, J. Kyčanovas, L. Savickis „Sniego šalies žmonės ir dievai“.
Iš išvardintų, labiausiai patiko „Tibeto Šamanas“, „Senasis Baltųjų debesų kelias“, „Zen Mokytojas Varnas“ ir „Pelenų barstymas ant Budos“.
Kadangi studijuoju Wudang vidinį Kung Fu, kuris paremtas dao(s)istine filosofija bei reikia gan nemažai dalykų žinoti iš šios filosofijos bei tradicinės kinų medicinos, tai tenka paskaitinėti ir pastudijuoti tokias knygas: Alfredo Zorio „In Corpore Sano. Sveikatos žemėlapis“, Alfredo Zorio ir Juozo Raistenskio „Praktinė akupunktūra“, Dr. Stephen Gascoigne „Savipagalbos vadovas pagal tradicinę kinų mediciną“, Toyo ir Petra Kobayashi „Tai či. Susilieti su Dao“, Rytų išminties enciklopedija, „I Ching. Permainų knyga“, Deng Ming-Dao „365 Dao“ ir „Kasienis Dao“, Legendinio senovės kinų mąstytojo Laozi veikalas apie Dao, žmogaus ir Visatos vientisumą ir taip pat jo (Laozi) knyga „Dao De Dzing. Knyga apie Dao ir De.“
Atrodo, būsiu perskaitęs šiek tiek ir literatūros, skirta susipažinti su menu, menininkų biografijomis: Anri Periušo „Van Gogo gyvenimas“, „Gogeno gyvenimas“, „Sera gyvenimas“, „Sezano gyvenimas“, „Tuluz-Lotreko gyvenimas“; iš anglų kalbos Dalios Paslauskiėnės išverstas „Dali“, M. K. Čiurlionis „Laiškai Sofijai“ ir kitos.
Iš pasaulietinės literatūros bei filosofijos: Joan Brady „Dievas ant Harlėjaus“, Og Mandino „Kerėtojo dovana“, „Geresnis gyvenimo kelias“, H. D. Toro „Voldenas arba gyvenimas miške“; „Pokalbiai su Algimantu Čekuoliu“, Jack Kerouac „Kelyje“, Friedrich Nyčė „Ryto žara“, Hermanas Hesė „Skaitymai minutėms“, „Sidharta“.
Taip pat pradėtos ir tikrai nuostabios - Edgaro Alano Poe novelių rinkinys „Raudonosios mirties kaukė“ bei Liucijaus Anėjaus Senekos „Laiškai Lucilijui“.
Ir dar keletas dėmesio vertų knygų iš Rytų filosofijos Yamamoto Tsunetomo „Hagakurė. Slaptoji samurajų knyga“, Takuan Soho „Nesupančiotas protas“, Konfucijus „Pašnekesiai“.
Visos knygos, kurios yra šiame sąraše, tikrai vertos dėmesio - tačiau tai mano asmeninė nuomonė. Visad galima patikrinti patiems.
Name:Thomas
Age:40 m.
Gimimo diena:1984.03.06
Zodiac sign:Pisces
Region:Raseinių rajonas
Status:Single
Children:Do not have
Looking for:Looking for a girlfriend
Wishes:Penpals
Spend leisure time together
Other
Languages:Lithuanian, English, Russian
Education:Higher education (university)
Now:School and work
Height:176 cm
Weight:60 kg
Body type:Lean
Eyes:Blue/gray
Hair:Grey, Straight and long
Bad habits:Do not smoke, Do not drink